روز ملی دزفول روز مقاومت و پایداری

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۲ کد : ۴۹۲ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۱۹۳

پیام تبریک دکتر علی براتی رئیس دانشکده سما دزفول به مناسبت روز ملی مقاومت و پایداری - روز دزفول:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شهر دزفول یکی از بهترین امتحانهای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی را در تاریخ به یادگار گذاشتند و قهرمانی ماندگاری را به ثبت رساندند و این اثر شگفت‌آور نتیجه رسوخ و نفوذ ایمان انقلابی تا اعماق روح و جان این مردم است.  مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

در طول هشت سال دفاع مقدس، ۱۷۶ موشک غول پیکر «فراگ ۷» و «اسکاد» دزفول استوار را آماج حمله قرار داد. هواپیماهای بمب افکن رژیم بعثی عراق ۴۸۹ بمب و راکت بر سر مردم شهیدپرور دزفول فرو ریختند. آتشبارهای ارتش بعثی عراق با شلیک ۵۸۲۱ گلوله توپ نقاط مختلف شهر را مورد هدف قرار دادند ولی مردم همیشه قهرمان دزفول با وجود اصابت بی امان موشکهای رژیم بعثی بر پیکره استوار شهر مقاوم دزفول، دلاورمردانه و پیروزمندانه مقاومت و ایستادگی کردند.

مردم سربلند و پرافتخار دزفول با تقدیم ۲۶۰۰ شهید والامقام، ۴۰۰۰ جانباز جان‌ برکف، ۴۵۲ آزاده سرافراز و ۱۴۷  دلاور مرد جاویدالاثر، حماسه مقاومت و پایداری را در تاریخ درخشان و سراسر افتخار انقلاب اسلامی ایران جاودان ساختند. چهارم خرداد روز دزفول، یک روز ملی است برای تقدیر از حماسه آفرینی های بی بدیل مردمی که هشت سال با تمام وجود برای حفظ میهن سرافرازمان ایران اسلامی قهرمانانه تا پای جان ایستادند و جانانه مقاومت کردند. 

روز چهارم خرداد، روز ملی دزفول پایتخت مقاومت و ایستادگی را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و همچنین بر عموم مردمان شریف و شهیدپرور دارالمومنین دزفول قهرمان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

دکتر علی براتی
رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما دزفول


( ۱ )